-- Olvasási idő kb.: 1 perc és 24 másodperc
„Továbbra is teljes mértékben elkötelezett vagyok amellett, hogy Donald J. Trump a történelem legsikeresebb elnöke legyen. Örökre megtiszteltetés lesz számomra, hogy Trump elnök úr engem jelölt az Igazságügyi Minisztérium vezetésére, és biztos vagyok benne, hogy meg fogja menteni Amerikát” – írta Matt Gaetz a posztjában, amelyben visszalép a miniszterjelöltségtől.
Egyelőre nem sokat tudunk a döntés hátteréről, de az kiderül a posztból, hogy Gaetz a szenátorokkal való találkozás után döntött így. Márpedig az régóta tudható, hogy Gaetz még a republikánus törvényhozók körében is mély megvetésnek örvend. A posztjában persze azt hangsúlyozza, hogy sokan erősen támogatták őt, és ő csak azért lép vissza, nehogy elterelje a figyelmet Trumpék fontos küldetéséről. Arról, hogy milyen botrányok vannak mögötte, és milyen ellenszenv körülötte párton belül is, egy szót sem ejtett.
Alighanem az sem tett jót neki, hogy a napokban kiderült: két nő vallotta a képviselőházi bizottság előtt, hogy Gaetz fizetett nekik a szexért. A bizottság korábban azt a kiskorú nőt is meghallgatta, aki azt vallotta, hogy Gaetz 17 éves korában szexelt vele, és eddig is azt fontolgatta, nyilvánosságra hozza-e a teljes jelentést.
Gaetz kifejezetten tagadta, hogy valaha is szexelt volna kiskorúval, vagy fizetett volna a szexért. Az igazságügyi minisztérium az éveken át tartó, szexkereskedelemmel kapcsolatos nyomozás után tavaly úgy döntött, hogy nem emel vádat Gaetz ellen, az ügyészek szerint a tanúk nem tűntek volna hitelesnek az esküdtszék előtt. Az állítólagos áldozathoz közel álló források viszont cáfolták, hogy a nő ne lenne szavahihető.
Trump így kommentált: „Nagyra értékelem Matt Gaetz erőfeszítéseit, hogy elnyerje a támogatást a legfőbb ügyészi poszthoz. Nagyon jól csinálta, ugyanakkor nem akarta elterelni a figyelmet a Kormányzatról, amelyet tisztel. Matt előtt csodálatos jövő áll, és alig várom, hogy láthassam mindazokat a nagyszerű dolgokat, amelyeket tenni fog!” Ami meglehetősen sunnyogós kommentár annak tudatában, hogy az amerikai törvényhozásban a republikánusoknak kényelmes többsége lesz, és a képviselőik nagy része Trump abszolút befolyása alatt áll.