-- Olvasási idő kb.: 1 perc és 11 másodperc
Három éve elkészült, de azóta is üresen áll, látogatókat sem fogad a szabolcsi Gyulaházán lévő, a település szülöttjének nevét viselő Farkas Bertalan Űrrepülés-történeti Látogatóközpont. „A hangár méretű épület is üres, akár a világűr. Csak egy pult, két kis szekrény, egy ruhafogas és néhány szék látszik odabent az ablakon át” – írja a Blikk.
A lapnak Bardi Béla, Gyulaháza polgármestere azt mondta, az egész úgy indult, hogy hogy bemutathatják a magyar űrrepülés történetét az első magyar űrhajós szülőfalujában. A nagy tervekből azonban nem lett semmi, a hangzatos ígéretek csak szavak maradtak. „A korábbi fejlesztési miniszter átcsoportosította az elnyert pénzünk egy részét más beruházásra. Azt mondta, csak átmenetileg van szükség erre, és majd elintézi, hogy visszakapjuk. Végül nem ő lett a miniszter, a pénzünk meg sehol” – nyilatkozta a polgármester (az érintett, a kisvárdai Seszták Miklós nem reagált a lap kérdésére). Kezdetben még 3 milliárdos költségvetésről volt szó, amiből 400, majd 200 millió forint lett, de ez is csak a könnyűszerkezetes épület elkészítésére és néhány berendezési tárgy beszerzésére volt elég, érdemi berendezésre nem futotta belőle.
„A közlekedési múzeum űrrepülés-történeti szériája dobozban van, de a nagy, látványos elemek máshova kerültek, anélkül pedig nincs értelme a kiállításnak. Ha nem tudjuk megnyitni belátható időn belül, mégiscsak az lesz, hogy hozzácsapjuk ezt a csarnokot az uszodához és csinálunk belőle egy konditermet” – mondta a polgármester, aki szerint csak abban reménykedhetnek, hogy Kapu Tibor mostani űrutazása új lendületet adhat a projektnek. A „névadó” Farkas Bertalan türelemre int, szerinte „lesz még Gyulaházán űrrepülés-történeti központ”.