-- Olvasási idő kb.: 1 perc és 54 másodperc
Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke, EP-képviselő következett a színpadon, aki először arról beszélt, hogy óriási érzés időről-időre összegyűlni, hálát adni azért, amit az utóbbi időszakban közösen végrehajtottak.
Arra kérte a közönséget, képzeljék el, hogy ma április 13-a, vagy április 20-a van, egy vágyott sikeres választás másnapja. Arról szeretne beszélni, hogy ez után mi következik, mondta, de az első cél világos:
Együtt, dacolva minden gonoszsággal, hazugsággal, a múlta küldjük ezt a saját népén élősködő rendszert, és véget vessünk ennek a közel húsz éve tartó rossz álomnak.
Ha ez a cél megvalósult, ez után határozottan, megbékélést és együttműködést munkálva, igazságot szolgáltatva és tégláról téglára kell kézbe venniük ezt a megtépázott hazát, tette hozzá.
A kormány pusztítása szerinte régen nem látott kihívás elé fogja őket és a társadalmat állítani. Egy kormányváltás után először a válságot kell kezelniük, ezzel párhuzamosan pedig meg kell kezdeniük letenni egy élhető Magyarország alapjait.
Tarr Zoltán azt mondta, a Tisza kormányzásának középpontjában az emberek fognak állni, tervezésük kiindulási alapja az, milyen társadalmat, országot képzelnek el, és a kormányzás hogyan szolgálhatja, a társadalmi jólétet, a biztonságot és stabilitást, a fejlődést és a növekedést, és az élhető, fenntartható jövőt. Nem ideológiák képviseletére, hanem a valódi problémák megoldását kereső, emberséges, igazságos, európai világ megteremtésén dolgoznak.
mondta.
Tarr szerint egyáltalán nem egy konstruktív átmeneti időszak előtt fognak állni, nem tudják, hogy ez az időszak meddig fog tartani.
Tarr elmondta, hogy az utóbbi időszakban munkacsoportokat alakítottak a szakértőkkel való együttműködés érdekében, ágazatonként feltérképezték az ország állapotát, és szakpolitikai kabinetet állítottak fel olyan területeket érintve, mint a víz, a gyermekvédelem, a lakhatás és a devizahitelesek helyzete, ágazat közti munkacsoportokat állítottak fel.
Ma minden Tisza üzenet mögött egy teljes szakértői csapat együttműködése és tudása áll
– mondta, hozzátéve, hogy az elkövetkező időszakban a párton belül át fogják beszélni az elkészült szakpolitikai javaslatokat. Ha pedig az őszig befejezték a felkészülést, azután szeretnének egy széleskörű társadalmi egyeztetést folytatni, a Tisza közösségén túl is, illetve szakmai szervezetekkel. Tarr hozzátette, hogy közel 350 szakemberrel dolgoznak együtt.
The post Tarr Zoltán: Egy emberséges, igazságos, szolgáltató államban gondolkozunk first appeared on 24.hu.