Németország ugyan már a 2. percben előnybe került Leroy Sané révén (itt írtunk arról, hogy miért lehetett volna lefújni a végül góllal végződő akciót), az első két fordulóban gólképtelen Ecuador fordítani tudott, és ezzel ugyanúgy ott van a legjobb 32 között, mint a négyszeres világbajnok európai csapat.
Nagelsmann a meccs után azt nyilatkozta, hogy a második félidőben azért kellett több helyen is változtatnia, mert néhány játékosa elfáradt, és Ecuadoron látszott, hogy elszántan játszott, tudván, hogy egy győzelem továbbjutást érhet számára.
Az egyik újságíró felvetette, hogy nem volt-e túl kényelmes a német csapat azok után, hogy már a második forduló után bebiztosította a csoportelsőséget.
Máshogy látták Nagelsmann tanítványai
Ezek után érdekes, amit Joshua Kimmich mondott, aki úgy fogalmazott, a legnagyobb különbség az volt, hogy az ellenfél jobban akarta a győzelmet. Hasonló véleményen volt Deniz Undav, aki szerint okulniuk kell a mostani meccsből, és ilyenkor is mindent bele kell adniuk.
Egyszerűen éhesebbek voltak, mint mi. Végig nagyon agresszívan játszottak. Fel kell készülnünk az egyenes kieséses szakaszra, és meg kell nyernünk a ránk váró meccseket
– ez már Jamal Musiala értékelése volt.
A 2-1-es vereség azt jelenti, hogy megszakadt a német válogatott 11 meccses győzelmi sorozata, így nem sikerült beállítani az 1979-1980-ban felállított tizenkettes rekordot.
The post „Egyszerűen éhesebbek voltak, mint mi” – több játékosa is ellentmondott az újságíróknak kifakadó német kapitánynak first appeared on 24.hu.







