A 23 éves középpályás tagja a világbajnokságon szereplő angol válogatottnak, és ő lehet a klub első igazolása Pep Guardiola távozása után.
A Forest korábban két ajánlatot már visszadobott, és egyértelművé tette, hogy 100 millió font fölötti összeget kér a játékosért. A BBC úgy tudja, 116 millió font lesz a vételár, és ehhez jöhetnek majd még a bónuszok.
A Nottingham 35 millió fontért vette meg
A játékos az Egyesült Államokban esik majd át az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton. Anderson a Newcastle Unitedben nevelkedett, ahol 2021-ben debütált az első csapatban. 2024-ben 35 millió fontért igazolt a Nottinghamhez, amelyben azóta 88-szor lépett pályára, és négy gólt szerzett.
A Foresttel az első idényében a hetedik, a másodikban a 16. helyen zárt, és az előző szezonban elődöntőt játszhatott az Európa Ligában.
Guardiola utódja várhatóan a korábbi Leicester- és Chelsea-edző, Enzo Maresca lesz.
The post A Manchester City klubrekordot jelentő összeget fizet a Guardiola-éra utáni első igazolásnál first appeared on 24.hu.







