Tavaly derült ki, hogy a Fóti úton található, évek óta használaton kívüli gyárterületen tervez stadionépítést az Újpest.
Akkor azt írtuk, a Mol Nyrt. – amely a Mol Vagyonkezelő Kft.-n keresztül az újpesti focicsapatot üzemeltető Új Lila Labdarúgó Kft. tulajdonosa is – a múlt század elején még lóversenypályaként működő, majd 1950-től a Tungsram tulajdonába kerülő, azonban évek óta használaton kívüli gyárterület megvásárlására azért szerződött,
Az építtető kérte a szünetet
A stadionépítés finoman szólva sem aratott osztatlan sikert a környéken lakók körében, akik a kormányváltás után úgy érezték, van esély arra, hogy megvétózzák a Fidesz-kormány által kiemelt beruházásnak nyilvánított stadionprojektet.
A 444 szúrta ki, hogy a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke, az újpesti önkormányzati képviselő Nagy Dávid azt írja a Facebook-oldalán,
Az építtető a Fóti út 141. Kft., amit időközben az ingatlannal együtt megvett az Új Lila Labdarúgó Kft., aminek – ahogy azt feljebb is írtuk – a MOL a tulajdonosa.
Szembemegy az eddigi stratégiával
„A szüneteltetés kezdeményezése szembemegy az eddigi stratégiával, ami a kiemeléssel együtt egy erőltetett, felülről diktált (és még feljebbről támogatott) folyamat volt, a lakosság esetenkénti látszólagos bevonásával. Az egyetlen értelmezhető magyarázat az lehet, ha a MOL-Újpest kóserpecsétet szeretne a már a TISZA párt embereivel feltöltött kormányhivataltól és nem akar egy két kormány felállása közötti „intermezzo“ alatt megkapott engedéllyel dolgozni” – írja Nagy Dávid.
Az Újpest jelenleg a Szusza Ferenc Stadionban játssza a hazai meccseit, amely az első aréna volt, amelynek átépítésére, felújítására 2000-2001-ben forrást biztosított az első Fidesz-kormány. Hogy a lilák mely ellenféllel találkoznak az NB I 2026-2027-es kiírásának első fordulójában, arról itt írtunk.
The post Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését first appeared on 24.hu.







