A paraguayi Miguel Almirón történelmet írt az idei labdarúgó-világbajnokságon, ugyanis ő lett az első játékos, akit azért állították ki, mert eltakart szájjal mondott valamit az ellenfeltől Mert Müldürnek. Az eset a törökök elleni, második fordulós meccsen történt, amit a dél-amerikaiak 1-0-ra megnyertek, a játékvezető, Iván Barton elsőre ugyan nem vette észre az esetet, de amikor a VAR-montirohoz lépett és látta, mi történt, azonnal felmutatta a pirosat.
A FIFA mostanra hozta meg a döntést arról, milyen büntetést kap a játékos:
Mondjuk ott hiányozni fog az Atlanta United támadója, Paraguaynak ugyanis minden bizonnyal pontot kellene szereznie ahhoz, hogy továbbjusson az egyenes kieséses szakaszba. A jelenlegi három pont ugyan nem mutat rosszul, csakhogy a csapatnak mínusz kettes a gólkülönbsége, az már nem biztos, hogy belefér majd a csoportharmadikok versenyében – a nyolc legjobb harmadik jut majd be a legjobb 32 közé.
Almirón pirosára visszatérve, a Bajnokok Ligájában a Benfica és a Real Madrid mérkőzősem Gianluca Prestianni a száját eltakarva sértegette Vinícius Jr.-t, ami miatt egy időre félbeszakadt a meccs, majd az argentint később eltiltották, miután bebizonyosodott, hogy homofób dolgokkal provokálta brazil ellenfelét. A történtek hatására vezették be a szabályt, hogy ha egy játékos a száját eltakarva beszél az ellenfeléhez, akkor nem szabad mérlegelni, ki kell állítani.
The post Foci-vb: kiderült, milyen eltiltást kapott a történelmi pirosat begyűjtő játékos first appeared on 24.hu.








