Torinó polgármestere azonnali intézkedéseket rendelt el szerdán, miután az utóbbi öt napban 25-ször szakadt meg az áramszolgáltatás, Rómában pedig több városi strandot ingyenessé tettek a hetven év felettiek számára a 40 Celsius-fokos hőségben.
XIV. Leó pápa köszönetet mondott azoknak, akik a római Szent Péter téren a kánikula ellenére részt vettek a szerdai általános audiencián.
Cerberusnak nevezték el a hőhullámot
Nemcsak az olasz fővárosban, hanem az ország középső és északi térségeiben is hasonló a hőség. Az olasz meteorológusok nevet is adtak a hőhullámnak, a Cerberust az alvilágot őrző három fejű mitológiai kutya után. Az előrejelzések szerint a hőmérséklet tovább emelkedik egészen hétfőig.
Az egészségügyi minisztérium szerint szintén trópusinak számít az éjszakai 25 Celsius-fok feletti hőmérséklet. A hőséget mindennapos, hirtelen érkező heves viharok kísérik, amelyek tovább növelik a levegő páratartalmát.
Torinóban megolvadtak a villanyvezetékek
Stefano Lo Russo torinói polgármester rendelettel írta elő a város villamosenergia-hálózatának megerősítését, miután az utóbbi öt napban huszonötször szakadt meg az áramszolgáltatás, és volt köztük olyan, amely több órán át tartott.
A helyi áramszolgáltató közölte, hogy a felforrósodott utcai aszfalt alatti vezetékek közül több megolvadt. A helyzetet elfogadhatatlannak nevezték mások között a torinói szállodások és vendéglátósok.
Róma leglátogatottabb pontjain, köztük a Pantheonnál és a Colosseumnál felállítottak több hatalmas ventilátort és párakaput. A polgári védelem emberei készenlétben állnak több elsősegélyponton, és ingyen osztanak ivóvizet. Az önkormányzati strandok augusztus végéig ingyen engedik be a hetven év felettieket.
A rendkívüli időjárás Európa más részeit is sújtja: Franciaországban tucatnyian vízbe fulladtak a hőség elől menekülve, és a hétvégére Magyarországra is megérkezik a forróság.
(MTI)
The post Olyan hőség van Olaszországban, hogy megolvadtak a villanyvezetékek az aszfalt alatt first appeared on 24.hu.







